Posúvame bezpečnosť na ďalšiu úroveň

Spoločnosť HENKEL na mimoriadnej akcii predviedla silu a účinnosť svojich riešení pre opravy automobilov. V spolupráci s nemeckou spoločnosťou vykonávajúcu crash testy "crashtest-service.com" (CTS) sídliaca v Münsteri, sme predstavili zákazníkom, zástupcom štátnych orgánov, poisťovniam a dopravcom rozsiahle portfólio vysoko účinných produktov. Vrcholom dňa bol crash test s čelným sklom upevneným lepidlom značky Teroson, ktorý nasledoval iba 30 minút po jeho inštalácii.

Všetky nové vozidlá v Európskej únii musia pri crash teste splniť presne definované bezpečnostné štandardy. Jednou zo situácií, ktorá sa pri testoch simuluje, je takzvaný čiastočný čelný náraz. Pri tomto type nehôd zomiera a je vážne zranených viac osôb než pri akýchkoľvek iných nehodách. Konzorcium NCAP (New Car Assessment Program) uvádza, že vozidlo musí byť pri kolízii testované pri rýchlosti 64 km / h a musia pri čiastočnom náraze naraziť do deformovateľnej prekážky iba 40 percentami.

 "Predné sklo hrá pri čelných nárazoch veľmi dôležitú úlohu, pretože zvyšuje pevnosť karosérie a pri náraze prispieva k správnej funkcii airbagu na mieste pasažiera," vysvetlil Kourosh Bahrami, viceprezident spoločnosti Henkel, divízia Lepidlá Technológie. "Pri nehode musí byť vždy zaručená plná funkčnosť airbagov chrániacich pasažierov."

Pri predvádzaní účinnosti svojich produktov určených pre opravy vozidiel spoločnosť HENKEL simulovala v crash teste tento druh nehody podľa nových noriem, avšak využila k nemu už použité malé rodinné vozidlo. Návštevníci mohli najprv sledovať výmenu čelného skla. Odborníci zo spoločnosti HENKEL použili pre inštaláciu nového čelného skla do testovacieho vozidla produkt Teroson PU 8730 HMLC.

Inovatívne lepidlo Teroson PU 8730 HMLC umožňuje autoservisom za iba 10 minút vykonať celú výmenu autoskla, vozidlo môže bezpečne odísť už za ďalších 30 minút. Po uplynutí potrebnej doby po inštalácii odborníci z CTS simulovali čiastočný čelný náraz podľa nových noriem EÚ. Test preukázal, že čelné sklo prilepené lepidlami značky Teroson nielenže vydržalo extrémne podmienky crash testu, ale boli namerané aj požadované hodnoty dokazujúce plnú funkčnosť airbagov na miestach pre pasažierov.

"Týmto neobvyklým crash testom sme chceli zákazníkom aj všetkým osobám s rozhodovacou právomocou v poisťovniach aj ďalších významných organizáciách názorne predviesť fungovanie produktov. Naším cieľom bolo navodiť skutočnú situáciu pre predstavenie výrobkov Teroson tak, aby návštevníci na vlastné oči videli účinnosť našich riešení, "vysvetlil Kourosh Bahrami. "Pokiaľ ide o opravy automobilov, je bezpečnosť našou najvyššou prioritou. Preto je pre nás tak dôležité, aby sme mohli produktom dôverovať na 100 percent. "

Okrem lepidiel spoločnosť HENKEL predstavila aj širokú ponuku ďalších inovatívnych produktov značiek Teroson a LOCTITE pre opravy a údržbu vozidiel. Portfólio zahŕňa riešenia pre opravy karosérií, montovaných dielov a mechanických systémov aj produkty pre konečnú úpravu, ošetrenie povrchov, čistiace prostriedky a dokonca aj komplexné riešenie na ochranu proti korózii a opotrebovaniu.

VIDEÁ

Sada na jednoduché vyrezanie skiel a iných dielov vozidiel

TEROSON MULTICUT je novinkou v sortimente náradia v segmente pre opravy a údržbu vozidiel. Je to vyrezávací systém, ktorý umožňuje jednoduché vyrezanie skiel a iných dielov vozidiel.                                                                                                

Hlavné výhody:

  • Vyrezanie zvládne už jeden pracovník
  • Nie je potrebná žiadna britva alebo kovový drôt
  • Žiadne poškodenie laku vďaka nylonovému vláknu s mimoriadnou pevnosťou proti pretrhnutiu
  • Úspora času pri manipulácii
  • Žiadne riziko zranenia - napnuté vlákno nemôže pri pretrhnutí odpružiť
  • Možné používať tiež na demontáž pružne lepených tuningových dielov (napr. spojlerov)

 Pre viac informácií o produkte si stiahnite informačný leták a inštrukcie na použitie.

Informačný leták

Inštrukcie na použitie

Ďalšie letáky na stiahnutie